Aktuality

06/06/2017
Zvěřejněno plánované uzavření ordinace pro období léto 2017
více »Poradna

Články

Zuby a zubní kaz

Otázka a odpovědi, co Vás zajímají

1. Kdy má jít dítě na první prohlídku?

V době prořezávání prvních zubů, pak nejlépe každých 6 měsíců. Je nutné oboustranné seznámení lékaře, rodičů i dítěte. Dobrými návyky ve stravě, pitném režimu a čišťení zubů se minimalizuje nebezpečí vzniku kazu.

2. Co dělat, když bolí zuby?

Kořen, díra v zubu několik měsíců? Nezmatkujte, než propadnete panice zkontaktujte se svým ošetřujícím lékařem v jeho ordinační dobu! V případě, že zuby bolí pozdě večer, použijte lék proti bolesti, popř. se můžete zkontaktovat s lékařem na pohotovosti (ale i pohotovost je časově omezena).

Zuby, o které dobře pečujete, bolet vůbec nemusí.

3. Jak má vypadat dobrý kartáček?

Má být měkký, jemný, s co nejmenší hlavičkou. Nejdůležitější je ale mezizubní kartáček nebo zubní nit a hlavně pravidelné a správné používání, které Vám rádi vysvětlíme v naší ordinaci. Osvědčené a námi vyzkoušené kartáčky naleznete v našem e-shopu.

4. Co udělat pro svěží dech?

V první řadě je nutné vyloučit příčiny onemocnění krku a trávicího systému. Pakliže je příčina zápachu v dutině ústní, vyškolit se v péči o chrup, pravidelně chodit na prohlídky, každý den odstraňovat povlaky ze všech plošek zubů a hlavně z mezizubí.

Těším se na Vaše další dotazy.